O mnie

Cześć, jestem Kamil

Na wstępie chciałbym podziękować za zainteresowanie moją stroną. Motywacją do jej stworzenia jest fakt propagowania legalnej hodowli rodzimych łuszczaków w naszym kraju.

Początek przygody z ptakami

Odkąd tylko sięgam pamięcią ptaki zawsze były obecne w naszym domu. Dorastałem obserwując hodowlę, którą prowadził mój tato, to on właśnie zaraził mnie tą pasją. Już jako dziecko starałem się brać czynny udział i pomagać tacie w hodowli.

 

Kiedy zdobyłem podstawową wiedzę, przyszedł czas na kolejny krok. Na swoje dziewiąte urodziny otrzymałem pierwszego kanarka. Pamiętam ten moment doskonale. Byłem szczęśliwy, a zarazem poczułem się odpowiedzialny za życie tego skrzydlatego przyjaciela. Jak to mawiają bakcyl został połknięty i nie było już odwrotu, a nasza hodowla nabrała tempa. Niegdyś tato hodował wyłącznie kanarki kolorowe oraz egzotykę śpiewającą (kulczyki szare, czyże amerykańskie, słowiki chińskie). Mnie natomiast od dziecka fascynowała awifauna europejska.

Z pasji do hodowli

Kiedy dowiedziałem się o możliwości hodowli tych ptaków (był to rok 2013) zacząłem wystosowywać pisma do Ministerstwa z prośbą o wydanie stosownego zezwolenia na sprowadzenie z zagranicznych hodowli pierwszych par. Obserwacja rodzimych gatunków w ich naturalnym środowisku pomogła mi zrozumieć ich zachowanie i potrzeby. Wspomagałem się również literaturą oraz publikacjami zagranicznych hodowców, które stopniowo wdrażałem do naszej hodowli. Z czasem udało się „wypracować” na zasadzie prób i błędów oraz doświadczenia własne metody hodowlane.

 

Ptaki to moja pasja, a hodowli poświęcam każdą wolną chwilę, nieustannie ucząc się czegoś nowego.

Moje osiągnięcia

Nagrody, artykuły, publikacje